Ayakta kalabilmek!

Zaman hep insanoğlunun aleyhine işliyor, geleceğe dair içinde umut besleyen şirketler güzel yarınların yakında geleceğini umarak çalışmaya devam eder. Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği zorlu süreçte önemli olan 2022’de ayakta kalabilmek. Evet bu deyim hem sağlığımız hem de şirketlerimiz için geçerli.

Yeni dönemde yıllarınızı harcayarak büyüttüğünüz markalarınızın yan yatmaması için reklamsal olarak neler yapabilirsiniz?

Artık tanınmış bir markayım biraz beklemeliyim?

Bu zamanda sessiz kalırsam daha sonra çığlığımı duyurabilir miyim?

Sorulara cevaben; 2022’de yeni bir yol haritamız kesinlikle olmalı. Sistem işlerken sizin durmanız, sistemden ilk fırsatta atılmanız demektir. Bu dönemde duyguları, teknolojiyi kullanarak harekete geçirmeniz gerekir. Reklamlarınızı dijital ya da diğer platformlarda hedef kitlelere ulaştırmalı ve ben de varım demeye devam etmelisiniz. Güçlüyseniz müşterilerinize köklü ve güçlü bir firmayla çalışıyorsunuz endişeye gerek yok demek için; değilseniz rakipleriniz arasında sesiniz duyulsun diye var oluş tanıtımları yapmaya devam etmelisiniz.

Yalnızca iletişim değil daha ötesine geçip duyguları nasıl harekete geçirebiliriz ve sonuçları veri olarak nasıl toplayabiliriz?  21. Yüzyılda veri çok önemli yapacağınız tüm reklam stratejilerinizi veriler üzerine kurarsanız olumlu sonuçlar kaçınılmazdır. Bilgi her zaman değer kaybetmeyen bir güçtür!

Yeni dünya düzeninde yapmamız gerekeni çok güzel özetleyen Atamızın önemli bir sözünü hatırlayalım.  

“Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.“ Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk bu sözü geçlere söylemişti; sizce de şirketlerin hep genç kalması gerekmez mi? Kuşkusuz; bu dönemde yeni üretimler yapmaya bu fikirleri tanıtmaya devam etmek yarın çığlığımızın daha yüksek sesle duyulmasına yardım edecektir.

İnsanlar genelde atlara oynar oysa asıl kazandıran jokeylerdir. Şirketlerin risk sermayedarları değerlendirme yaparken; yeteneklere, tutkulara, girişimcilik ruhuna, uzmanlıklara ve ekip çalışmasına bakar. Reklamlarınız hazırlarken, mecralarınızı satın alırken yapmanız gereken en önemli değerlendirme; risk değerlendirmesi. Bunu yapacak olanda yöneticiler.

Paranızı reklama harcayarak risk alıyorsunuz ve başarıda önemli etken doğru yöneticilerle çalışmak.

Umarım, 2022 için doğru seçimler yapıp başarılı sonuçlar alarak; mutlu, sağlıklı ve ayakta kalmış olarak bu yılı geçirebiliriz.